השקיית דשא

השקיית דשא

חושב שאתה יודע הכול על השקיית דשא?

למרות שהדשא מאז ומתמיד היה מבוקש בקרב בעלי בתים פרטיים שיש בהם חצרות, אחזקתו כרוכה בלא מעט עבודות תחזוקה, משאבים וזמן. מה צריך לדעת על השקיית דשא ומהן האלטרנטיבות הקיימות היום בשוק?

כל אחד יודע שבלי הרבה מים, דשא לא יכול לצמוח באדמה. כדי לקבל דשא איכותי שישרוד לאורך זמן יש לדאוג לאדמה לחה תמיד, כאשר הדרך המובנית מאליה לעשות זאת היא להשקות אותו ובעיקר במשך החודשים בהם לא יורד גשם, שהם למעשה רוב חודשי השנה בישראל.

השקיית דשא- שיטות מומלצות

הדרך המקובלת והטובה ביותר להשקות דשא היא באמצעות ממטרות. מערכת השקייה ממוחשבת המבוססת על הפעלת ממטרות תספק לדשא את כמות המים הרצויה, באופן מבוקר, ובדיוק בזמנים שתקבע להשקות אותו מבלי שתצטרך לעבוד קשה מדי.

במידה ונדמה כי הדשא יבש בזמן שהממטרות אינן פועלות, כנראה ששורשיו חולים ויש קודם כל לדאוג להשבתם למצב טוב. זאת ניתן לעשות על ידי השקייה תכופה (אך זריזה) יותר ויום יומית עד שנראה שיפור ושאפשר לחזור להשקיית הממטרות.

מה עשוי לפגוע בדשא ולמנוע ממנו להתפתח?

הצורך בהשקייה הוא לא הדבר היחיד שיש לקחת בחשבון כשמדברים על תחזוקה נכונה של דשא. כמו לגבי עצים וצמחים, גם מזיקים עלולים להרע לו, אדמה בעייתית שאיננה סופגת את המים ועוד. לא כל בעיה תיפתר בעוד כמות של מים ויש להתמודד עם הבעיות החיצוניות קודם להשקייה כדי לא לבזבז מים מיותרים.

מהם האיסורים לגבי השקיית דשא?

לאור משבר המים שהולך ומחריף כל קיץ בישראל, השקיית גינות פרטיות אסורה בחודשי החורף (נובמבר עד אפריל) וניתן להשקות את הדשא אך ורק משעות הערב המאוחרות ובמשך הלילה. נראה לך כמו יותר מדי בלגן? במקום הדשא תוכל לפזר אבנים בגינה, לרצף, להשתמש בדשא סינטטי או לשתול יותר עצים!

מחפש פתרונות להשקיית הדשא או אפשרויות אחרות לעיצוב הגינה? נשמח לעזור לך כאן בפורטל הגינון של ישראל! מלא את הפרטים ונשלח אליך את המומחים הגדולים ביותר בעבודות גינון, התקנת מערכות השקייה ועוד במהירות ובחינם.