עצים לגינה

עצים לגינה

גינה נאה, מעוצבת ומרשימה היא סך כל הפרטים החוברים בה יחדיו ליצירת המראה והאווירה, כלומר לא רק לצמחים, לפרחים ולעצים ישנה חשיבות אלא גם לתכנון ועיצוב ראויים, לתאורת הגינה, לריהוט הגן וכמובן לאלמנטים העיצוביים ומיקומם במרחב.

עם זאת ואחרי הכל הבחירה בצמחיה היא כנראה המשמעותית ביותר, היא הבסיס לכל גינה, בלעדיה אין זו גינה אלא סתם עוד חצר, וכדי להגיע לתוצאות מוצלחות במיוחד כדאי להשקיע זמן ומחשבה בהגעה אל החלטות הנוגעות לצמחיה בגינה.

איך לבחור עצים לגינה? איך לבחור צמחיה ופרחים לגינה?

לפני שתבחר עצים לגינה או צמחיה ופרחים לגינה ישנם כמה קריטריונים שרצוי שיהוו חלק מהשיקולים –

מזג אוויר וקרקע - תנאי האקלים והשטח באזור בארץ בו מוקמת או כבר קיימת הגינה, כלומר בחירה בעצים וצמחיה בהתאמה לסוג האדמה/הקרקע ושיכולים לגדול ולהתפתח היטב בסוג מזג האוויר באזור.

סגנון ועיצוב - כדאי מאוד גם לבחור סגנון מועדף ולהתמקד בו כדי לשמור על קו עיצובי מובהק ולא נטול הגדרה, לבחור בהתאם לצורך ולרצון אך תוך הקפדה ושמירה על טוב טעם, מומלץ לא להיסחף, לא עם הסגנונות ולא עם הכמויות והצפיפות.

לא לשכוח להתחשב בשיקולי תקציב וזמן – אם אין לך פנאי רב לטיפול בגינה בחר בעצים וצמחיה שאינם דורשים הרבה השקעה ותחזוקה גבוהה, אם אתה מעוניין לחסוך איפה שניתן בהוצאות בחר בצמחיה ועצים שאינם דורשים השקייה מרובה והינם חסכוניים במים, אם יש לך זמן או עזרה מקצועית, אם יש לך תקציב לא נמוך תוכל לבחור גם באפשרויות ההפוכות.

הקמת גינה או טיפוח גינה אם כן מלוות בלא מעט חישובים, אך לאחר שתעשה זאת, עם תכנון ויישום ברמה גבוהה תוכל להנות לאורך זמן מגינה מפוארת ופורחת בכל עונה מעונות השנה.

פורטל הדשא של השכן הוא המקום לקבל בו סיוע מקצועי בכל נושא ועניין הנוגע לתכנון גינות, הקמתן, עיצובן וטיפול בהן, תן לנו לספק לך את השירות בו אנו מתמחים, הירשם וזכה לייעוץ, הצעות מחיר והטבות.