טוף לגינה

טוף

טוף תודה!

במידה ואתה מחפש מצד אחד דרך להקטין את שטחי הצמחייה בגינה שלך ומצד שני אתה לא מעוניין לרצף את אותם חלקים, פן תתחרט יום אחד ותחליט לשתול עוד צמחייה או עצים, כדאי שתחשוב על שילוב של אבני טוף לגינה במקום ריצוף קבוע או הנחת אבנים משתלבות.

עיצוב בעזרת טוף לגינה

אבני טוף הם סוג של סלעים נקבוביים רכים הנוצרים כתוצאה מתהליך של דחיסת חומר וולקני שנפלט מלוע הרי הגעש. ישנם שלושה סוגי אבני טוף לגינה שמגיעים במידות וצבעים שונים- אבני טוף גבישיים, אבני טוף זכוכיתיים ואבנים הרווחות ביותר לשימוש בגינות הן טוף סלעיים.

לאבני הטוף לגינה יתרונות רבים הם יכולים לשמש כמצע לגידול, מתאים לגינות ואדניות הוא מונע התזת לכלוך ובוץ ויכול לשמש על גבי יריעה שחורה ככיסוי אסתטי לשטחי אדמה שלא נמצאים בשימוש ורוצים למנוע צמחית עשבים שוטים בהם.

כיום השימוש בטוף לגינות הינו נפוץ מאוד, אנשים רבים משלבים אותו בין אבני מדרך, בשטחים שסובבים את העצים או ערוגות הצמחים אך הוא בעיקר משמש כמרבד כיסוי המונע צמיחת עשבים שוטים תוך שמירה על מראה אסתטי ונקי בגינה.

בנוסף במידה ומשלבים מספר סוגי אבני טוף בצבעים שונים ניתן ליצור פסיפסים, מרקמים וקווי מתאר לשתילים, לעצים ולגינה.

יתרון נוסף בשימוש בסלעי טוף הוא שהוא יכול להוות תחליף מעניין וזול משמעותית למשטחים לא מרוצפים בגינות לדוגמת רצפת בטון או שבילי עפר. לאלו המעוניינים בהצבת דשא סינטטי בגינות שלהם ניתן לשלבו עם אבני טוף מה שיקנה לו מראה יותר טבעי ואמיתי ובכך תצליחו "לעבוד" גם על בעלי העיניים החדות בתחום הגינות.

בכל מקרה לפני שתבחר את סוג האבן רצוי שתתייעץ עם מעצב גינות בשביל שבאמת תקבל את גינת החלומות שתמיד רצית.

אצלנו באתר הדשא של השכן – פורטל הגינון של ישראל, תוכל למצוא מידע נוסף בכל הקשור לתכנון, עיצוב, בנייה ותחזוק של גינות. בנוסף תוכל לקבל בקלות, במהירות ובחינם הצעות מחיר ממיטב גנני ישראל ואומני הגינון, כל שעליך לעשות הוא למלא את טופס הפנייה המצורף בתחתית העמוד ונציג מקצועי יחזור אליך בהקדם.